Dinamik reklam ekleme

İnternet canlı yayınları için zahmetli operasyon süreçlerini yönetiyor, CDN maliyetlerine katlanıyor ama mevcut sisteminizde gösterilen Preroll reklamlarla istediğiniz gelirleri elde edemiyorsunuz. Yayın başında ClientSide teknoloji ile gösterilen pre-roll reklamlar izleyicinin yayını kaçırmasına sebep olurken, gecikme kaynaklı sebeplerle Tv deneyimini bozuyor, üstelik reklam engelleme servislerine takılıyor. İnternet canlı yayınlarınızı AdNext’in üstün Dinamik Reklam Ekleme teknolojisi ile servis edin, lineer Tv kuşak reklamlarını her izleyiciye özel olarak hedeflenebilen dijital reklamlarla değiştirin, gelirinizi maksimize edin. Sunucu tarafında eklenen reklamlar Tv deneyimini bozmadan mükemmel kare hassasiyetinde gösterilir ve reklam engelleme servislerine takılmaz. Ayrıca AdNext Personal Sweet Spot (PSS) adını verdiği canlı internet yayınlarına özel lineer yayından bağımsız olarak her izleyici için farklı zamanlarda oluşturabildiği kişisel yeni reklam kuşakları ile reklam verenler için benzersiz bir envanter sunmanızı sağlar.

Personal Sweet Spot (PSS)

İnternet canlı yayınları doğası gereği daha dinamik bir izleme ortamı sunuyor. Yayına bağlanan izleyicilerinize reklam servis etmek için reklam kuşağını beklemenize gerek yok. AdNext’in üstün teknolojisi AUSE sayesinde internet canlı yayınlarınızı lineer yayından bağımsız yönetebilirsiniz. PSS reklamlar her program için gösterim sıklığını sizin belirleyebileceğiniz aralıklarda yalnızca bir reklamlık özel bir kuşak oluşturur. Bu reklamlar her kullanıcı için farklı zamanlarda oluşturularak en optimum envanter oranına ulaşılması sağlanır. PSS reklamı izleyen kullanıcılar yayına kaldığı yerden devam ederek yayını kaçırmazlar. PSS reklam izledikleri süre kadar canlı yayını geriden takip eden kullanıcılar lineer yayın reklama girdiği anda geride kaldıkları yayın süresini izlerler ve lineer kuşakları kısaltılmış olur, kalan lineer kuşak reklamları da AdNext tarafından sağlanan hedeflemeli dijital reklamlar ile değiştirilir ve kuşak bitiminde lineer yayın ile eş zamanlı olarak izleme devam ettirilir. PSS reklamlar yalnızca bir reklamlık özel kuşaklar olduğu için tamamlanma oranları, görünürlük oranları neredeyse %100’e yakın olan reklamlardır.

Kuşak Reklamlar

İnternet canlı yayınlarında lineer reklam kuşaklarından gelir elde edemezsiniz. AdNext’in AUSE teknolojisi sayesinde internet canlı yayınlarınızdaki lineer kuşak reklamlarını her izleyici için özel olarak hedeflenmiş dijital reklamlarla değiştirebilirsiniz. AUSE canlı yayınınızın reklama gittiği anı Encoding servisindeki yapay zeka ile otomatik olarak tespit eder ve mükemmel bir zamanlama ile dijital reklam kuşağını başlatır.

Transcoder

İnternet canlı yayınlarınızda yayınlayacağınız reklamların yayın formatınız ile uyumlu olması gerekir ancak 3. parti kuruluşlardan gelen reklamlar yayın formatınız ile uyumlu olmayabilir. AUSE yayınlanacak reklamları otomatik olarak doğru formata çevirir ve reklamların Tv deneyiminde servis edilmesini sağlar.